Netflix ; Yeni Dizi, Film, Belgesel Proğramları İle Devam Ediyor!

Internet Dizileri

Netflix Dünyada ve ülkemizde abonelik sistemi yayın yapan dijital bir platformdur.

29 Ağustos 1997’de ABD’de Kaliforniya da kurulmuştur.

Internet üzerinden talep üzerine DVD kiralamaya başlamıştır. Bu küçük girişim daha sonra bu filmlerin telif haklarını da alarak kendi veri tabanı üzerinde dev bir arşiv oluşturmaya başladı. 2009 yılında Netflix’in koleksiyonunda 10 bin film ve televizyon şovu oluşmuştur.

2011 yılında ABD’de 23 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Netflix’ in aynı yıl dünya çapında da 26 milyon üyesi bulunuyordu. Peki, neydi bu Netflix? Neden bu kadar hızlı artan bir talebi hiç sıkıntısız karşılayabiliyordu? Çevrim içi kullanıcılar Netflix’de ne bulmuşlar ve sıkı sıkı sarılmışlardı bu servise? Bugün Netflix’in ülkemizde 3,5 Milyondan fazla kayıtlı üyesi mevcuttur.

Dünyada 2020 yılında 193 milyon ücretli izleyiciye ulaşmıştır. Bu günlerde net bir açıklama olmasa da 225 milyonun üzerinde üye sayısı vardır.

Bakalım Nisan ayında hangi diziler yayımlanacak, hangi sevilen film ve belgeseller Netflix’te gösterime girecek? İşte tüm detaylar…

The Blacklist: 9. Sezon | 1 Nisan

Önceki sezondaki trajik olayların üzerinden iki yıl geçmiştir ancak Red’in yerini kimse bilmemektedir. Ta ki yeni bir tehdit ortaya çıkana kadar.

 

Erozyon | 1 Nisan

Bebeğini doğumda kaybeden ve ölümün eşiğinden dönen gazetecinin yaşadığı ürkütücü olayları, saldırıları ve sürekli gözünün önüne gelen rahatsız edici görüntülerin hayatını alt üst olmasını anlatıyor.

 

War Sailor | 2 Nisan

2022’de vizyona giren ‘Krigsseileren’ adlı filmin mini dizi uyarlaması olan War Sailor, 2 Nisan’da başlıyor. 3 bölümlük dizinin başrollerinde Kristoffer Joner, Pal Sverre Hagen ve Ine Marie Wilmann yer alıyor. Gunnar Vikene imzalı War Sailor, II. Dünya Savaşı sırasında ve sonrasında Norveçli tüccar denizciler ve ailelerinin gerçek hikayelerine dayanıyor.

Lewis Capaldi: How I’m Feeling Now I 5 Nisan

Belgesel tarzındaki bu yapımda, Lewis Capaldi’nin internette ünlü olan mücadeleci bir gençten Grammy adayı bir pop yıldızına nasıl dönüştüğü konu edinilmiş.

 

Beef | 6 Nisan

Beef, iki yabancının karayolu kavgasına karışması ve bu kavganın ötesine doğru ilerlemesi etrafında şekilleniyor. Danny Cho ve Wong’un canlandırdığı Amy Lau arasındaki gerilimle ilerleyen Beef, eğlenceli ve şiddetli bir intikam hikâyesi sunacak.

 

 Aaahh Belinda | 7 Nisan

1986 yılında Atıf Yılmaz’ın yönettiği ve Müjde Ar’ın rol aldığı efsane film Aaahh Belinda, modern bir uyarlamasıyla 7 Nisan’da Netflix’te! Neslihan Atagül’ün başrolünde yer aldığı yapım, bir şampuan reklamında oynayan Dilara’nın bir anda kendini reklamdaki karakterin hayatında bulmasını anlatıyor.

 

Transatlantic | 7 Nisan

Netflix’in, İkinci Dünya Savaşı’nda Nazilerin Fransa’yı işgal ettiği dönemde yaşanmış gerçek olaylara dayanan yeni mini dizisi ‘Transatlantic’, 7 Nisan Cuma günü yayınlanacak. İşgal sırasında çok sayıda mülteciyi kurtaran Acil Durum Kurtarma Ekibi’nin hikâyesine odaklanan dizi, Julie Orringer’in ‘The Flight Portfolio’ romanından uyarlandı.

 

 

Chupa | 7 Nisan

Fantastik macera filmi, Alex adında genç bir çocuğun Meksika’daki ailesini ziyaret etmesini ve büyükbabasının kulübesinde saklanan genç bir chupacabra’ya rastlamasını konu alıyor. Yavruya “Chupa” adını veren Alex ve kuzenleri, mitolojik yaratığı hain bilim adamlarından korumak için “bir ömür boyu sürecek macera” için bir araya gelirler.

 

Açlık I 8 Nisan

20’li yaşlarında bir kadın olan Aoy, ailesinin eski Bangkok’taki yerel erişte restoranını işletmektedir. Onun hayatı, aile şirketinden ayrılmaya karar verip, Tayland’ın zeki ve kötü şöhretli Şef Paul liderliğindeki birinci sınıf lüks yemek ekibi Team Hunger’a katılma daveti almasıyla değişir. Burada sınırlarını zorlamak zorunda olan Aoy, Tayland’ın en iyi gurme mutfağı şeflerinin bulunduğu ekipte hayatta kalabilecek midir?

 

Obsession | 13 Nisan

2011’de hayatını kaybeden İrlandalı yazar Josephine Hart’ın 1991’de yayınlanan kısa romanı Damage’in 3 bölümlük modern uyarlaması Obsession, erotik saplantı ve yasak arzu hakkında heyecan verici ve baştan çıkarıcı mini bir dizi.

 

Florida Man | 13 Nisan

Eski bir polis olan Mike, bir mafyanın kayıp kız arkadaşını bulmak için memleketi Florida’ya döner. Kabul ettiği bu görev sandığı kadar kolay olmaz ve kendini büyük bir maceranın içerisinde bulur.

 

Patron Bebek: Beşiğe Dönüş: 2. Sezon I 13 Nisan

Bebek Şirketi’nden ayrılan Patron Bebek ile Tina, daha önce hiç girilmemiş bir alanda hüküm sürmek için yeni bir şirket kurar. Bebek Sevgisi’ni artırmak için çabalayan Patron Bebek ve Tina, birlikte Saha Ekibi’ne liderlik yapar. Üstelik bir yandan da yeni baş düşmanları Evlat Olsa Sevilmezler’in, Bebek Şirketi’ni yok etmelerini önlemek için mücadele eder.

 

Seven Kings Must Die | 14 Nisan

The Last Kingdom serisinin devamında Kral Edward’ın ölümünün ardından Bebbanburg’lu Uhtred ve yoldaşları, sonunda İngiltere’yi birleştirme umuduyla parçalanmış bir krallıkta maceraya atılır.

 

In the Earth | 16 Nisan

Kötü etkileri olan bir virüs dünyaya yayılmıştır. Virüse çare aranıldığı sırada bir bilim insanı ve bir keşifçi, rutin ekipman çalışması için ormanın derinliklerine iner. Gece boyunca karanlığın kalbine yaptıkları bu yolculukta, kendilerini beklenmedik durumların içinde bulurlar.

 

 

Mahalleden Arkadaşlar | 17 Nisan

Mahalleden Arkadaşlar filmi, 2015 yılında çıkan aynı adlı kitaptan uyarlanıyor. 90’lı yıllarda geçen nostalji dolu sıcak bir aile filmi olan Mahalleden Arkadaşlar, küçük bir mahallede yaşayan Selçuk adındaki bir çocuğun hayatına odaklanıyor. İdolü olarak gördüğü İsmet’in gözüne girp, çetesine katılmak isteyen Selçuk, bu amaçla yakın arkadaşlarıyla birilikte bir çete kurar. Mahallenin altını üstüne getiren Selçuk ve arkadaşları bu süreçte kendilerini türlü maceraların içinde bulur.

 

Ex-Addicts Club | 20 Nisan

Birbirini tanımayan beş kişi, eski sevgililerini unutmak için bir destek grubuna katılıyor. Tuhaf takıntılar, oldukça ilginç ve komik olayları da beraberinde getiriyor.

 

Boğa Boğa | 21 Nisan

Boğa Boğa, aradıkları huzuru bulmak için Ege’de bir köye yerleşen İstanbullu bir çiftin hikayesini konu ediyor. İstanbul’dan ayrılarak Ege’ye yerleşen çift, burada aradıkları huzuru bulacaklarına inanır. Ancak onlar çok geçmeden yerleştikleri kasabada pek çok düşmana sahip olduklarını anlarlar.

 

 Cennete Hoş Geldiniz: 2. Sezon I 21 Nisan

Bir grup genç yetişkin, ücra bir adadaki bir partiye katılır, ancak onları bekleyen cezbedici cennette tehlikeli sırlar ve tuzaklar vardır. Bu Cenneten çıkış yoktur.

 

One More Time | 21 Nisan

Orta yaş krizinin ortasında olan Amelia’ya 40. yaş gününde kaderini belirleyen bir dilek tutar. Tekrar 18 yaşına, 2002 yılına dönmeyi dileyen Amelia, uyandığında kendisini 18 yaşında bulur. Amelia, başta bu durumdan memnun olsa da devamlı aynı günü yaşamaya başlayınca pişman olur.

 

Workin’ Moms: 7. Sezon I 26 Nisan

Workin’ Moms final sezonuyla karşımıza gelecek. Kate ve dostları, kariyerlerindeki başarılar ile kişisel tatmin arasında denge kurmaya çalışırken karşılaştıkları zorlukları kahkahalarla aşıyor.

 

Firefly Lane: 2. Sezon 2. Kısım I 27 Nisan

Tully ve Kate ergenlik yıllarından kırklı yaşlarına kadar aralarında müthiş kuvvetli bir bağ olan iki arkadaştır. Her ne olursa olsun iyi ve kötü zamanlarda birbirlerini destekleyen bu iki arkadaşın hikâyesi sizi içine çekecek.

 

Sweet Tooth: 2. Sezon I 27 Nisan

Jeff Lemire’ın ünlü çizgi romanından uyarlanan Emmy ödüllü fantastik draması Sweet Tooth, geyik-çocuk Gus’ın yakalanarak hapsedildiği ağılda tanıştığı arkadaşlarını kurtarma macerasını konu alıyor

Sevilen platform Dünya da ve ülkemizde dev adımlarla ilerliyor!

İyi Seyirler

Abdurrahman Balcılar

 

NOT; Bundan böyle Netflix filmlerin, dizilerin, en çok seyredilenleri ve haberlerini blog sayfamda yer vereceğim.

Bilgiler Netflix sayfasından derlenmiştir

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir