Çukur’da Sena ve Mahsun Öldü, Yaprak Dökümü Başladı!

TV Programları

Ay Yapım imzalı ‘Çukur’un önceki akşam ekranlara gelen 60.bölümünde nefesler kesildi. Sena su dolu tankta yaşam mücadelesi verirken, Yamaç da onu bulmak için zamanla yarıştı. Ancak Yüzüklü’nün şoke edici hamlesi sonucu Sena hayatını kaybetti. Yamaç ile Mahsun arasında kavga izleyiciyi ekrana kilitledi. Sonunda kavga esnasında birlikte ikinci kattan bir arabanın üstüne düştüler altta kalan Mahsun (Berkay Ateş) öldü ve diziden ayrıldı. Çukur’da Yaprak Dökümü başladı. Çeto’dan sonra Mahsun ve Sena ölerek diziden ayrıldılar.

‘Çukur’un dün akşam yayınlanan bölümünde gözler, geçtiğimiz bölüm final sahnesinde Sena’nın karşısına çıkan Yüzüklü’nün nasıl bir plan yapacağına çevrildi. Yüzüklü, Mahsun’u oyuna getirdi. Mahsun’a, Yamaç’ın onun peşinde olduğunu ve bu nedenle Sena’yı evden kaçırdığını söyleyen Yüzüklü’nün son hamlesi, ekran başındakileri soluksuz bıraktı. Sena’yı su dolu bir akvaryumun içine kapatan Yüzüklü, Yamaç ve Mahsun’u da oyununun içine çekti. Sena’nın ölümle burun buruna geldiğini gören Yamaç, onu kurtarmak için her yolu denedi. Kurtulamayacağını anlayan Sena’nın, Yamaç’a vedası ekran başındakileri gözyaşlarına boğdu.

Sonrası çok sevdiği karısını kaybeden Yamaç, aklını oynatma derecesine geldi. Çukur’da 2.ci bir Aliço gibi oldu. Aliço bile onu hayata döndürmedi, döndüremedi, döndüremeyecek gibi duruyor.

Dizinin son bölümlerinde hayaller ile yaşayan bir Yamaç seyrettik. Yamaç hep ellerine açtı, baktı baktı. Bu ellerimle ben Sena’yı ne yaptım der gibiydi. Geçmiş yaşamlarındaki güzel günler gözleri önüne bir sinema filmi gibi geldi geçti. Geriye Yamaç’ın süper oyunculuğu kaldı.  Sena’nın su tankında ölümle mücadelesindeki oyunculuğunu da es geçmemek lazım.

Yamaç’ın karısı Sena’yı kaybetmesinde kardeşleri, Vartolu, Selim ve Cumali çaresiz kaldılar. Yamaç’ın yarsına merhem olamadılar.

 

ÇUKUR, DÖRT AYRI ETİKETLE SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE! 

Çukur, dün akşam ekrana gelen yeni bölümüyle ABC1 20+’da 8.98 izlenme oranı (rating), 19.44 izlenme payı (share), AB’de 7.32 izlenme oranı (rating), 17.73 izlenme payı (share), Total’de ise8.81 izlenme oranı (rating), 19.49 izlenme payı (share) elde etti. #gamzendekiçukur etiketi Twitter Türkiye’de 14 saat 40 dakika, dünyada ise 6 saat 10 dakika TT listesinde kaldı. ‘Çukur’un bölüm etiketi haricinde üç ayrı etiket de sosyal medyada gündeme yerleşti. #çukur etiketi Türkiye’de 7 saat 5 dakika, dünyada 1 saat 45 dakika; #yamaç etiketi 4 saat 55 dakika, #sena etiketi ise 4 saat 15 dakika Türkiye’de TT listesinde kaldı.

 

YAMAÇ VE MAHSUN’UN YÜZLEŞMESİNDE SON PERDE!

Sena’yı, Mahsun’un su akvaryumuna hapsettiğini düşünen Yamaç, Mahsun’un peşini bırakmadı. Yamaç, bir inşaatın ucunda Mahsun’u köşeye sıkıştırdı ve ikili arasında büyük düello yaşandı. Mücadele sonucunda Yamaç, Mahsun’u sürükleyerek onunla birlikte aşağı atladı. Nefeslerin tutulduğu bu dakikalarda ekran başındakiler, ikiliye ne olduğunu merak ederken ilk düşenin Mahsun olduğu ve hayatını kaybettiği görüldü.

Yamaç ve Mahsun arasındaki büyük düello: 

https://www.youtube.com/watch?v=fMelv15s3Og

Yamaç, yaşadığı travmanın etkisiyle Çukur’u terk etmeyi düşünürken İdris ve Meliha’nın geçmişinden gelen bir fotoğraf karesi, akıllarda büyük soru işareti yarattı. Babaların günahları oğulları çekermiş derler ya. sanki öyle oldu. Ekran başındakiler bu fotoğrafla birlikte hem “Yüzüklü kim?”, hem de “Yamaç, Çukur’da kalacak mı?” sorusunun cevabını büyük merakla bekleyecek.

Önümüzdeki bir kaç bölüm Yamaç’ın kendini kaybedecek, mecnun gibi çöllere mi vurur, Ferhat gibi dağlara mı deler bilemem ama… Yamaç, kendini toparlayıncaya kadar zor günler onu bekliyor olacak. Onu Sena’yı unutturacak bir bayan oyuncu diziye ancak 3.sezon Eylül ayında katılacağını söyleyebilirim.

‘Çukur’, yeni bölümüyle 15 Nisan Pazartesi akşamı 61 bölümde Sena’sız (Dilan Çiçek Deniz) ve Mahsun’suz bir bölüm bizlerle olacak.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Not: Kaynak ve görseller; Basın İletişim: İletişim Deposu Zümrüt Burul-İrem Tümer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir