Medcezir / Mira artık Yaman’sız yapamıyor, bu aşk bitmez!

TV Programları

22 Şubat ’14

Kategori
TV Programları
Medcezir / Mira artık Yaman’sız yapamıyor, bu aşk bitmez!

 

Star Tv.in fenomen dizisi “Medcezir” dün akşam çok tatlı bir bölümle ekranlarımızdaydı. Artık Cuma akşamları Medcezir izlemek herkesin vazgeçilmezi oldu. Reytinglerde AB’de her zaman olduğu gibi 1.sırada, Total’de Karagül’ün ardından 2.sırada yer aldı.

Geçen hafta süper Uludağ tatil bölümünden sonra bu bölüm izleyiciye biraz vasat geldi. Her bölüm süper olamaz ya… Yaman, Uludağ dönüşü annesinin bir mektup bırakarak onu terk etmesini çok sinirlenmiş ve üzülmüştü.

Selim Serez, karısı Ender’in gönlünü almak için, sevgililer günü için evde çok güzel bir sürpriz hazırlamış, gül döktüm yollarına şarkısı var ya, salona gül yaprakları ile bezemiş, ağzından sunduğu tek bir kırmızı gül, Ender’in kalbini fethetmiştir.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Mert ile Yaman’ın eve dönüşlerini gören Serez çifti, yanlarına gelir çok sevinirler. Ender Hanım, mektubu okur, sırf senim dönmeni istediği için gitmiş. Olayı tartışırlar, Selim Bey nasıl olsa öğreneceğiz der ve tatlıya bağlar. Mira ile Beren de evde bir sürpriz bekler, annelerinin başucunda boş ilaç kutusu ile erkenden uyuduğunu görünce, intihar ettiğini zannederek paniğe kapılırlar. Çok üzülürler. Annelerinin boşandığını da öğrenirler.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

O sırada Mira da gelir, biz yokken boşanmışlar diyerek ağlar, Yaman’a sarılır. Tam da sevgililer gününde, şu halimize bak. Mert, Eylül’ ü de çağırayım bu akşam hep birlikte olalım, yemek yiyelim.

Hale, anne babasına sürpriz yapar, Uludağ’da tanıştığı kendinden en az 20 yaş büyük Tolga bey ile evlenmeye karar verir.

Hasan, Orkun’un kapısına gelip, tekrar işe alınması için yalvarır. Ama Orkun oralı olmaz. Giray da hapishane dönüşü bir demet çiçek ile Ayşe’ye gelir. Kapıdan Faruk Beye çiçek getiren çiçekçi zanneder. Faruk Beyi Sedef yeni restorana çok kötü bir şey oldu diye çağırır. Faruk Beye mükellef bir masa hazırlamış, o da sürpriz yapmıştır.

Giray, güvenlik görevlisinin müdahalesi ile geri göndermek zorunda kalır. Giray bundan sonraki bölümlerde hem Ayşe’ye, hem de Yaman’ın başına dert olacak gibi gözüküyor.

Yaman ile Mira sevgililer gününde baş başa yemek yerine, Serez’ lerde Eylül ve Sude Hanımın katılımıyla tam bir aile yemeği yerler. Mert kadere bak, her şey kısmet der. Eylül, sevgililer günü partisi için kulübe gitmek ister. Ender ile Selim kaldıkları yerden evde geceye devam ederler.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman ile Mira, Yaman’ın odasına çekilirler. İki sevgili dertleşirler. Yaman, annesinin nerde olduğunu merak etmektedir. Mira, sen bana sarılınca canım yanıyorsa, artık yanmıyor, korkuyorsam, artık korkmuyorum. Sende her şeyi bende olmak istiyorum, bütün üzüntülerimiz birlikteyken yok olup gitsin istiyorum. Doyasıya sarılırlar, koklaşırlar. Yaman, sen benim hayatımda en güzel şeysin, der.

Artık, Mira Yaman’ı hiç yalnız bırakmamaya kararlı, Yaman için her şeyi göze alıyor. Annesi Sude Hanımı bile tınlamaz oldu. İzmir’e de onunla gidebiliyorsa. Aşk sen nelere kadirsin yarabbi.

Mert ile Eylül kulüpte garip bir durumla karşılaşırlar. Zil çalar, maslarda herkes arkadaş değiştirir. Mert’in karşısına oturan kadın kalkmaz, Eylül ile tartışırlar. Her zilde biri ile tanışma faslı başlar.

Yaman ile Mira film seyrederken annesinin İzmir’e pavyona gittiğini tahmin eder. İnternetten bulur, telefon eder, Perşembe açılacağını öğrenir, adına rezervasyon yaptırır.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman, daraldım dışarı çıkalım der ve Mert ile Eylül’ün yanına gelirler. Mert, Buğra yüzünden kız tavlama iddiasına girer. Bütün sempatikliği ile yalnız oturan bir kızın masana oturur. Gülerek,  iddiayı açılıklar, yardım ister. Durumun vahametini gören Eylül çok bozulur, kızın gerçek arkadaşı gelir, Mert’e bir yumruk indirir, yere düşer. Yaman imdadına koşar. Mert, Allah’ın sopası yokmuş, der.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman zil zurna sarhoş olur. Mert, karga tulumba eve getirir. Mira ile yatağına yatırılar. Mert onları yalnız bırakır. Mira deli divane olur, ayakkabılarını, montunu çıkarır. Yaman bu kadar içkiyi sırf morali bozuk olduğu için içmiştir. Mira, monttan düşen Nevin Hanımın mektubunu okur. Çok üzülür, gözyaşlarını tutamaz.  Uyuyan Yaman’ı öper, yayına yatar, uyuya kalır. Sabah annesi, odayı basar, karşılaştığı tabloya çok bozulur. Yaman, özür diler, durum düşündüğün gibi değil, der. Mira, annesine alttan alır, kendini af ettirmeye çalışır.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Sedef Hanım babası ile konuşur, Las Vegas’ta bir adam ile evli olduğunu, boşanamadığını, para istediğini söyler. Asım Bey çok sinirlenir. Asım Bey, Selim beyden Sedef’in boşanma konusunda yardım ister.

Mira, sabah Eylül ile konuşur,  Mira olanları anlatır. Yaman ile İzmir’e gideceğini söyler. Annesi kapıdan duyunca İzmir’e falan gitmiyorsun diye tavrını koyar. Sude Hanım, bu evde de bir dram yaşanıyor, bu dünyada kötü şeyler sadece Yaman’ın başına gelmiyor. Öz annenin de desteği ihtiyacı olacağını gör, der.

Eylül, sabah kahvaltısında ailesi ile beraber olur. Üvey annesi Gamze’nin hamile olduğunu öğrenince şok olur. Bir mühlet kendine gelemez. Mert, her zamanki gibi şaklabanlığı üstündedir. Babası keyfin yerinde, Mert niye olmasın, en yakın arkadaşım eve döndü, okullar tatil, der. Mert, Yaman’a bakayım, hizmetli Yaman market de alışverişte. Yaman, markette Ayşe’den Giray’ın geldiğini öğrenir. Tozludere’ ye gider, Giray ile konuşur. Ayşe’nin yerini annesinin söylediğini öğrenir. Giray’a benden de, Ayşe’den de uzak dur, aklını başına topla, sana o kadar söylüyorum.

Mert, Eylül’e kardeş geldiğini öğrenir. Eylül’ün moralini düzeltmek için çaba harcar. Herkese pizza söyler, afiyetle yerler. Eylül, Yaman İzmir’e gidiyormuş diye yumurtlar. Eylül ben de Mira’yı yalnız bırakamam.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Mira ile Beren babaları Faruk Beyle konuşurlar, boşanma konusunu tartışırlar. Faruk bey, Sedef ile evlenme konusu şimdilik gündemde yok.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman, Ender Hanımın bürosunda işe başlar. Ender Hanım yapacağı işleri sıralar. Orkun da o sırada Sude Hanım ile konuşuyordur. Orada Yaman’ı görürler. Orkun çıkışta Yaman’a, basar kah kayı. Şimdi de burada mı çalışmaya başladın? Yaman, itirazın mı var? Orkun, tepeden tırnağa itirazım var sana, inşallah ne mal olduğunu anlarlar da, ait olduğun yere bir an önce dönersin. Yaman, hadi git sen işine. Ender Hanım, ne oldu diye sorar. Yaman yok bir şey, benim İzmir’e gitmem lazım diye izin ister. Ender Hanım, biliyorum, Mert söyledi, hep beraber gidiyormuşsunuz. Yaman, İzmir benim özel durumum olmaz, yalnız gideceğim. Mira da olmaz yanında olmak istiyoruz. Yaman, son kararım der ve gider.

İzmir’de Pavyonda kıvrak bir dansöz. Yaman, içeri girer bir masaya oturur, beklemeye başlar. Sıra Nevin Hanıma gelir, anons edilir. O sıra kapıya taksi ile Mert, Mira ve Eylül gelir, içeri girerler. “Çok geç kalmışız, eski radyolar gibi” yanık bir şarkı olan lale devrini söyleyerek sahneye çıkar Nevin Koper.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman, bir an karşısında babasını görür, “Baba” diye seslenir. Babası yarım tebessümle karşılar yıllardır görmediği oğlu Yaman’ı ve 23.bölüm burada sona erer.

Ay Yapım’ın bu süper dizisi bakalım ne gibi olaylara daha gebe. Yaman, Annesini götürenin babası olduğunu öğrendi, şimdi neler olacak, sayın senaristimiz Ece Yörenç, izleyicisine daha ne gibi sürprizler yazacak, ilerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

Mira (Serenay Sarıkaya) – Yaman (Çağatay Ulusoy) aşkı Medcezi’de en az 4 yıl devam edecek gibi geliyor bana, bu aşk bitmez. Çok da tatlılar, çok da başarılılar, kutluyorum her ikisini de. Ayrıca deneyimli yönetmeniz Ali Bilgin‘e de ellerine sağlık diyorum, tüm izleyenlerin adına.

Medcezir ödül toplamaya devam ediyor, 21.İTÜ EMÖS Başarı Ödüllerinde, Yılın en başarılı dizisi “Medcezir” seçildi.  2014 Yılı içinde arkası daha da gelecek gibi gözüküyor.

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/Cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten, Medcezir Twitter sayfasından alınmıştır. Ayrıca, fotoğraflarda görülen Foto-shopları hazırlayanların emeklerine sağlık diyor, teşekkür ediyorum.

 

2 thoughts on “Medcezir / Mira artık Yaman’sız yapamıyor, bu aşk bitmez!

  1. olmaz ki burada bu kadar taraflı balıkmaz ki diyorum.bir kere yamanın oyunculuğu iyi durmuyor buradan bakınca.ece hanımında zaman zaman kötü yazdığını düşünüyorum.orkun diye bir karekter var orada hiç değinmediğiniz.aslanlar gibi oynuyor.tanıtım fragmanlarında yer verilmşyor.yokmuş gibi davranılıyor dalga dalga geliyor asıl bunlar değinseniz abdullah bey.bir beren var orada mst ediyor seyirciyi.sedef var her bölüm akıyor.faruk var yaşıyor her oyunu .mirayla yaman aşkı diye tuturuyosunuz .olmuyor bence

    1. Derya Hanım,
      Dizilerin ana karakterleri her zaman ön plandadır. Haklısınız, yan karakterlere değinemiyoruz. Bir diziyi başarılı kılan tüm oyunculardır. İyi karakteri oynayan da, kötü karakteri oynayan da. Tüm ekibin başarısı o dizinin başarısıdır. Yazılarım çok uzun olduğundan her bir karakterin özeleştirisini yapamıyorum. Bundan sonraki yazılarımda, eleştirinizi dikkate alarak, her yazımda bir alt karakterin değerlendirmesini yapmaya gayret edeceğim. İlgi, alakalarınıza, eleştiri ve yorumlarınıza teşekkürler. Sevgi ve selamlar.
      Abdurrahman Balcılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir