Geçen Haftanın (02 – 08 Nisan 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TV Programları

 

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 02 – 08 Nisan 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 33 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur, Söz, Yasak Elma, Siyah Beyaz Aşk, 8.Gün, Kadın, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ufak Tefek Cinayetler, Mehmed ‘Bir Cihan Fatihi’, Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz, Börü, Bizim Hikaye, Kanatsız Kuşlar, Vatanım Sensin, Avlu, Mehmetcik Kut’ül Amare, Arka Sokaklar, Aşk ve Mavi, İstanbullu Gelin, Payitaht Abdülhamid, Bir Mucize Olsun (Yeni), İnsanlık Suçu (Yeni), Masum Değiliz, Yeni Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları, Kalk Gidelim, Adı Zehra, Savaşçı, Çocuklar Duymasın, Cennetin Göz Yaşları, Tehlikeli Karım ve Aslan Ailem dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta Sen Anlat Karadeniz 11.bölümünde aldığı 15,65 reyting puanı ile bu haftada ilk sırada yer alıyor. Total’in 10.sırasında Fox Tv’nin “Yasak Elma” dizisi aldığı 6,22 puanla yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında;  Bu hafta “Diriliş Ertuğrul” 113.bölümünde aldığı 18,06 reyting puanı ile AB’nin birinci sırada bu hafta da yer alıyor. Kanal D’nin “Vatanım Sensin” dizisi AB’de aldığı 6,55 puanla 10.sırada bu hafta da kalmayı başarıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz (Atv) 11.Bölüm……………………….15,65 –  33,63

2.Diriliş Ertuğrul  113.Bölüm (TRT1)…………………………14,66 – 31,27

3.Kadın 23.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..11,76 – 26,50

4.Çukur 23.Bölüm (Show Tv)……………………………………8,84 – 19,55

5.Söz 40.Bölüm (Star Tv)………………………………………….8,54 – 18,82

6.Arka Sokaklar 476.Bölüm (Kanal D)……………………….7,41 – 16,79

7.Savaşçı 39.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….7,13 – 16,77

8.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 97.Bölüm (Atv)….7,02 – 15,40

9.Bizim Hikaye 28.Bölüm (Fox Tv)……………………………6,65 – 15,30

10.Yasak Elma 3.Bölüm (Fox Tv)………………………………6,22 – 13,23

 

AB’de ilk 10 :

1-Diriliş Ertuğrul 113.Bölüm (TRT1)………………………….18,06 – 29,24

2.Kadın 23.Bölüm (Star Tv)………………………………………11,94 -26,58

2.Çukur 23.Bölüm (Show Tv)……………………………………11,57 – 24,84

4.Sen Anlat Karadeniz 11.Bölüm (Atv)……………………….10,08 – 22,04

5.İstanbullu Gelin 44.Bölüm (Star Tv)………………………..9,03 – 20,89

6.Ufak Tefek Cinayetler 23.Bölüm (Star Tv)………………..8,14 – 18,40

7.Söz 40.Bölüm (Star Tv)………………………………………….7,25 – 15,52

8.Mehmed ‘Bir Cihan Fatihi’ 3.Bölüm (Kanal D)…………6,96 – 15,60

9.Payitaht Abdülhamid 45.Bölüm (TRT1)…………………..6,57  – 15,19

10.Vatanım Sensin 51.Bölüm (Kanal D)……………………..6,55 – 15,24

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in sevilen dizisi AB’de aldığı 18,06 reyting puanı ile bu hafta yine  1.sırada yer alıyor.

Ertuğrul uç beyliği elinden alınınca, alplarla birlikte kaleyi terk etmişti. Obadan da uç beyliğine ait sancaklar Selçuklu askerleri tarafından sökülmüştü. Marya, Aydoğmuş tarafından salıverilmiş ve Köpek’in hizmetine girmişti. Günalp ise Köpek’in emriyle onun yanına gitmek üzere kaleden ayrılmış ve meydan Aydoğmuş’a kalmıştı. Köpek’in gazabına uğrayanlara ise, Taceddin Pervane de eklenmişti. Sultan ise tüm bunlar yüzünden anası Mahperi ile hesaplaşmıştı. Köpek, himayesine aldığı emirlerle sultanı artık neredeyse yok hükmünde bırakmıştı. Sultan ise tüm bunlar üzerine Köpek’in ölüm fermanını imzalamıştı. Ertuğrul ise, isyan hazırlığındaki beyleri yanlışlarından döndürmek için onların yanına varmıştı. Köpek ise Günalp’ın körleşmiş sadakatini kullanarak, Günalp’ı beyleri ve Ertuğrul’u öldürmek üzere onların yanına göndermişti. Ertuğrul bir şekilde beyleri ikna etmiş, ancak yine de canlar yanmıştı. Nihayetinde ise Ertuğrul ve Günalp karşı karşıya gelmişti. Aslıhan ise Köpek’i öldürme niyetiyle tek başına saraya varmış ve bunu yapabilmeye fırsat bulmuştu.

Aslıhan’ın ağır bir şekilde yaraladığı Köpek ölecek mi? Günalp, yaşanan bu hadiseyi öğrendiğinde nasıl bir hamle yapacak? Ertuğrul ve Günalp’ın karşı karşıya gelmeleri nereye varacak? Tekfur Kritos’un Ahmet’e vereceği yeni görev ne olacak? Ahmet ve Marya arasındaki gerilim tırmanacak mı? Yaşananların akabinde Kayı Obası’nın ahvali ne olacak?

 

2.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’nin iddialı dizisi  bu hafta da 11.bölümü ile haftanın dizileri arasına Total’de aldığı 15,65 puanla bu hafta da 2.sırada yer alıyor.

“Ben deli değilim!”

Mahkemenin şiddet uygulayan bir babaya velayet vermeyeceğini bilen Vedat, Nefes’in akli dengesinin yerinde olmadığını iddia eden bir dava dilekçesi hazırlamıştır. Böylece Nefes’in şiddet iddialarını uydurduğunu kanıtlamaya çalışacaktır.

Berrak’ın verdiği ilaç yüzünden halüsinasyonlar gören Nefes, Tahir’in zoruyla psikolojik destek almaya başlar.

Ancak bu süreçte duyduğu bir şey, Tahir’i delirtir. Artık onun için tek bir yol kalmıştır; Vedat’ı Karadeniz’e gömmek. Vedat’ı öldürmekle arasındaki tek engel ise inancıdır.

Mustafa’nın Yiğit’i kurtarmasının yankılarının sürdüğü Kaleli Ailesi için bahar erken gelmiştir. Hiçbirinin Tahir’in delice planından haberi yoktur. Tahir herkesle sezdirmeden vedalaşır.

Vedat’ı kaçıran Tahir cinayeti işleyecek midir? Tahir ve Nefes aşkı sonsuza kadar hapsolacak mıdır?

3.KADIN : Fox Tv’nin ilgi çeken dizisi Kadın, bu hafta 3.sıraya yükseldi. AB’de aldığı 11,94 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında üçüncülüğü Çukur’dan aldı.

Pırıl duyduğu vicdan azabından sonra Bahar ve çocukları yakından görmek ister. Yaşadığı kaybetme korkusuyla da Alp’i bir an önce Amerika’ya gitmeye ikna etmeye çalışır. Alp ise ne olursa olsun uzaklaşmak istememektedir.

Ceyda ve Yeliz’in intikam almak için Şirin’e saldırması üzerine Şirin, yine olayı kendi tarafına çekmeyi başarır. Bahar’ın tüm olanlardan sonra Şirin’e duyduğu nefret her geçen gün artmaktadır. Hastalığının ilerlemesi üzerine de iyice güçsüzleşmeye başlar. Şirin’i ise mahallede çok büyük bir sürpriz beklemektedir…

 

4.ÇUKUR : Show Tv’nin fenomen dizisi bu hafta 23.bölümünde 3.sıradan 4.sıraya geriledi. Haftanın dizileri arasında AB’de aldığı 11,57 reyting puanı ile 4. sırada bulunuyor.

 

Çukur’da Elvis gözünü karartıp meydan okuyarak Koçovalı kadınlarını kaçırmıştır. Yamaç ve Vartolu bu tehlikeli hamle karşısında deliye döner.

Elvis ve çetesi, Baykal’ı alana kadar tek bir saniye bile boş durmayacaktır. İki taraf arasında silahların konuştuğu çetin mücadele sonrası Koçovalı kadınları sürpriz bir isim tarafından kurtarılacak.

Yamaç ile Vartolu iş birliğinin ne kadar kalıcı olacağı ise akıllarda soru işareti yaratacak. Kartların yeniden dağıtılacağı, mücadelenin daha da çetin olacağı bölümde Elvis’in nasıl durdurulacağı heyecanla beklenirken, Çukur’un önemli karakterlerinden biri diziye veda ediyor. Beyefendi lakaplı Burak Sergen ölüyor.

 

5.İSTANBULLU GELİN : Star Tv’nin “İstanbullu Gelin” 44.bölümünde AB’de aldığı 9,03 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında bu hafta da 5.sırada yer alıyor.

Esma, her şeye rağmen ailesini bir arada tutmak için harekete geçer.
Ada’nın rahatsızlığı konağı endişelendirirken Esma her şeye rağmen ailesini bir arada tutmak için harekete geçer. Fikret ve İpek için yeni bir dönem başlamaktadır.

Dilara’yı kaybettiğini düşünen Süreyya, Osman’ın gitme kararındaki ısrarıyla iyice kendisini yalnız hisseder. Faruk’un Osman’ı engellemiyor olmasına ise inanamamaktadır. Boranlar ailevi dertleriyle mücadele ederken Adem’den gelen beklenmedik haberle sarsılırlar; Reyhan hastaneden kaçmıştır…

 

İLK BEŞTE HER İKİ GRUPTA YER ALAN DİZİLER:

Bu hafta sadece 5 dizi her iki kategoride yer alabilmiştir. Çukur (Show), Söz (Star) Kadın (Fox), Diriliş Ertuğrul (TRT1) ve Sen Anlat Karadeniz (Atv) her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk on: Fox Tv. 4 dizi. Atv 2 dizi. TRT1, Show Tv, Star Tv ve Kanal D birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk on: Star Tv 4 dizi. TRT1 ve Kanal D 2 dizi. Show Tv ve  ATV birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Star Tv  Total’de  bir ve AB’de 4 dizi ile bu hafta da haftanın kanalı olmuştur.

Bu Hafta dizileri fire yok, sadece Cuma akşamı Fox Tv’de Pastel Film’in yapımcısı olduğu, başrolleri Furkan Palalı, Su Kutlu ve Cihan Ünal’ın oynadığı “Bir Mucize Olsun” adlı dizi yer almıştır.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Dizi reytingleri TNS ölçümlerinden, görseller ve diziler hakkında bilgi dizi tanıtım sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir