Yüksek Sosyete / Kerem – Cansu aşkı tamam! Mert – Ece aşkı kazaya kurban!

TV Programları

CpmdbopWcAA4aO7

Star Tv’nin yaz dizilerinden yüz akı “Yüksek Sosyete” dün akşam yine izleyicisini memnun etti. Reytinglerde bu memnuniyeti doğruluyor. Total’de (4,73-18,31) ve AB’de (4,72-18,40) reyting puanı ile her iki kategoride birinci sırada yer aldığını görüyoruz.

Geçen bölümde iki ayrı düğünde birlikte olan Kerem ile Cansu ve Mert ile Ece çok mutlu oldular. Her iki sevgili de aralarında sıcak ilişkiler başlamıştı.

Düğünden ailesi bile birlikte ayrılan Cansu, Kerem’in arabasına biner, birlikte gelirler, her ikisi de çok mutludur. Cansu yanlış yapmanın pişmanlığı içindedir. Kerem, yeni kurallar koyar. Bu gece ne olursa olsun birbirlerine dürüst olacaklar, ailelerinden bahsetmeyeceklerdir. Kerem Cansu için bu geceyi unutulmaz kılmak ister. Anahtar kelime Elma’dır. Sessiz ve sakin bir yer için Kerem hayalindeki araziye götürür.

CpmOnLEW8AARMWi

Mert, önce Kerem’i arar, düğün hakkında konuşmak ister. Sonra da Ece’ye evine bırakır, Ece, gecenin şokunu atlamaz, yüzü alak-pullaktır. Evde kendisini ev işlerine verir. Mert’in dudaklarındaki öpücük izini temizlemek istercesine evi temizler. Mert’in yazdığı notu okur. “Kalbinin sesine dinle, bak bakalım sana ne söyleyecek.” Geceyi, Mert’in öpücüğünü unutamaz. Asistan o, sen Mert’e aşıksın diye saçmalar.

Düğün dönüşü Süreyya Hanım, Metin Beyi eve almaz, valizini hizmetçisi ile eline verir. Ne oluyor deyince Süreyya Hanım sen metresine sor diyerek gönderir. Metresi Metin’i çağırır. Serayya Hanım Metin’i arkasından şoförü ile takip ettirir.

Cansu, araziyi çok beğenir, bayılmıştır. Kerem, buraya ev yaptıracağını söyler. Hayalini anlatır.

Ekran AlıntısıY.S.8.2

Ağacın altında diz dize otururlar. Kerem anlatır, Cansu onu dinler. Saatlerce konuşurlar, ta ki annesi Süreyya Hanım arayana kadar. Kerem, Cansu’nun telefonu kapatır.

CpmfkXkXgAAOuPW

Kerem dayanamaz, Ece’ye gelir. Ece’nin kendisini öptüğünde neler hissettiğini anlatır. Ece ben bir şey hissetmedim dese de aklı karışıktır. Ben Mert’e aşığım deyiverir. Asistan yarın sabaha kadar mühlet verir.

CpmT-mYXEAEcEE2

Diğer tarafta, Cansu ile Kerem arabanın ön kaportasına oturup hayallerine devam eder. Cansu, Oliva’ya başladığı günkü baktırdığı fala anlatır. Ait olduğun yeri bul, aşk seni bulacak. Demişti. O sırada yıldız kayar, her ikisi de aynı dileği tutar.

CpmUj4pWgAA_kk3

Metin Bey, kızı Ela’yı nüfusuna alması için Metresi Işıl ısrar eder. Kabul etmeyince oradan da kapı dışarı edilir. Otele gider. Haber Sürayya Hanıma uçurulur.

Cpmc3z6WgAAlj34

Cansu, annesini anlatır. Abisini ve ablasını ve babasını anlatır. Her şeyin tam tersidir anlattıkları… Daha sonra denize girerler. Sonra da, radyoda çalan müzik eşiliğinde dans ederler.

CpmcBCIXEAE9GFs

Sabahın ilk ışıklarına kadar sahilde koyun koyuna vakit geçirirler. Dün gece onlar için unutulma olmuştur.

Sabah kahvaltısı kulübe sahibinden gelir. Dün gece tanışmışlar. Cansu, adını Aslı olduğunu söyleyince, Kerem’e sen de Kerem olmalısın der. Al sana; “Kerem ile Aslı” aşkı…

Sabah Kerem Cansu’yu bırakır. Cansu eve taksi ile gider.

Mert, Ece’nin kapısında yatar. Sabah da kaçarcasına minibüste binen Ece’ye takip eder. Minibüsü durdurur. Ağzını geleni söyler, sonra da bana cevap vermezsen asla o geceki adam olmam, sana hayatta başarılar der ve terk eder.

Ekran AlıntısıY.S.8.1

Kerem sırılsıklam aşık olduğunu annesine anlatır. Annesi oğlunun kahve falına bakar. Kerem dün geceye düşünür. Dilek tutmasını söyler.

CpmkQ78WIAIc7mO

Cansu eve döner. Annesi ile karşılaşır. Aniden annesinin boynuna sarılır. Çok özür diler, benim için sevdiğini kaybettiğin için. Şimdi ben seni çok iyi anlıyorum. Bunca yıl benden nefret ettiğini çok iyi anladım. Yanağından öper ve ama seni asla af etmeyeceğim. Çünkü bu ailenin bir parçası hissettiğim tam 24 yıl var.

Mert, Ece’ye nispet yapar, diğer bir satıcı personel kız ile ilgilenir. Bu ilgi Ece’ye çılgına döndürür, havuçları parçalar. Toplantı odasında toplantı vardır. Kerem de gelmemiştir. Mert, telefon açar, sunumu sen yapacaksın. Kerem dayanamaz Avia’ya gelir. Mert de kuruldan kaçar parka gider. Kerem, kurulu erteler.

Cansu Ece’yi arar, o her zamanki elbise dolabındadır. Cansu bulur, sarılır. Ece Cansu’ya af etmiştir.

CpmqNBYXgAE9WHa

Babaanne Bedia Çalhan Oliva’ya gelir. Mert’i arar. Kurulun ertelendiğini duyar, bir de gelen bir telefondan düğüne gitmediğini de öğrenir. Fenalaşır. İmdadına Ece yetişir. Toparlayıcı bir ilaç getir. Sonra da, düşen şekeri için iki çeşit tatlı ikram eder. Bedia Hanım Ece’yi çok sever, birlikte laflarlar. Belli ki, Bedia Hanım Ece’ye çok sevmiştir.

Ekran AlıntısıY.S.8.4

Kerem Mert’in yanına parka gelir. Kurulu soran Mert’e ertelediğini söyler. Mert Ece ile kaçıp kovalamacalarını anlatır. Ece’nin kendisini öptüğünü söyler. O da bana aşık, ama kafası karışık.

Ekran AlıntısıY.S.8.5

Bu güzel haberi alan Kerem, benim Cansu ile aramda tek bir engel var. Mert Çalhan yalanı. Onunla berber olacaksam ona yalan söyleyemem. Koşarak, Cansu’ya bütün gerçekleri anlatmaya gider. Mert, peşinden yapmazsın, ikimizi de yakacaksın. O sırada sokakta çöpleri atan Cansu, Kerem ile karşı karşıya gelir. Cansu’nun ellerinden tutarak, Cansu dün yaşananların hepsi gerçekti. Sen bana Kerem dedin ya… Ben gerçekten… O sırada Mert de onlara doğru koşar, tam caddeyi geçerken gelen araba ona çarpar. Kaportanın üzerinden yere düşer.

Ekran AlıntısıY.S.8.6

Olayı gören Cansu; Kerem diye bağırır ve 8.bölüm burada sona erer.

Cpmvw5tWEAA1nLp.jpg large

Şimdi ne olacak! Kerem tam ben Kerem’im diyemedi. Mert yaralandı. Haftaya neler olacağını merakla bekleyip göreceğiz.

Bi Yapım – Burak Sağyaşar’ın, baş rollerini Hazar Ergüçlü (Cansu), Engin Öztürk (Kerem), Meriç Aral (Ece) ve Ozan Dolunay (Mert) oynadığı “Yüksek Sosyete” gerçekten Star Tv’nin yüzünü güldürüyor. Gayet doğal, akıcı ve de sıkılmadan seyrediliyor.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller YuksekSosyete Twitter sayfasından ve tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

 

1 thoughts on “Yüksek Sosyete / Kerem – Cansu aşkı tamam! Mert – Ece aşkı kazaya kurban!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir