Hazal Kaya, yeni bir dizi ile geliyor!

TV Programları

untitled r.n.g.

Popüler TV yarışma programlarının yaratıcısı Endemol’ün  Türkiye’de dizi sektörüne girmesiyle, ilk dizisinin çalışmalarına başlamış. Yapımcılığını üstlendiği bu dizi, Reşat Nuri Güntekin’in ölümsüz eseri “Akşam Güneşi” (1926) romanından uyarlanacak.

Reşat Nuri Güntekin’in Akşam Güneşi, yıllar önce 1966 yılında sinema filmi yapılmıştır. Filmin baş rollerini; Türkan Şoray, İzzet Günay, Yusuf Sezgin ve Selma Güneri oynamıştır.

İşte bu dizinin baş rollerinde Hazal Kaya, Aslı Enver ve Buğra gülsoy’un baş rolleri paylaşması düşünülüyormuş.

hazal-kaya[1]

Hazal Kaya, Ekim 1990 Gaziantep doğumlu olup, son iki dizisi, “Son Yaz- Balkanlar 1912”  ve “A.ŞK.” diziler tutmamış, erken final yapmışlardır. Güzel oyuncunun bu dizide başarılı olacağını inanıyorum.

images[10]

Buğra Gülsoy Şubat 1982 Ankara doğumlu, daha önce “Kuzey Güney” dizisinde “Güney” karakterini canlandırmıştı. Çok da başarılı olmuştu. Son olarak TRT 1.de “Eski Hikaye” dizisinde “Mete” karakterini canlandırmış, 17.bölümde geçtiğimiz Şubat ayı içinde final yapmıştır.

images1UAKXVMW

Aslı Enver, Mayıs 1984 Londra doğumlu baba Kıbrıslı bir ailenin kızıdır. Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olan Aslı, Kana D.de yayınlanan “Kavak Yelleri” de “Mine” karakterini canlandırmıştır.  Son olarak, “Kayıp” dizisinde “Özlem Albayrak” karakterini canlandırmıştır. Kayıp Ocak ayı içinde 18.bölümde final yapmıştır.

Akşam Güneşi romanın konusunu aşağıda kısaca özetleyelim.

Necati küçük yaşta annesini ve babasını kaybedene kadar ailesiyle birlikte Büyükada’da yaşar. Amcası onu İstanbul’a yanına alır ve büyütür. Amcasının iki kızı vardır. Necati ortaokulu bitirdikten sonra askeri okula girer. Buradan mezun olduktan sonra amcasının yardımıyla Fransa’ya askeri akademiye girer. Fransa’da gönlünü epeyce eğlendirir. Buradan mezun olduktan sonra İstanbul’a döner. İstanbul’dan Şam’a tayini çıkar. Şam’da sıkıcı iki yıl geçirdikten sonra Bulgaristan’a tayini çıkar. Bu göreve gitmeden önce bir aylığına izin alır. Amcasının yanına gider. Burada amcasının büyük kızı, kocası ile sorunları yüzünden kendisini vurur ve felç olur. Kızıyla birlikte babasının yanına taşınırlar. Bu tatil sırasında Necati gönlünü komşu kızı Zehra’ya kaptırır ve kendisini beklemesini söyler.

Necati Bulgaristan’a giderken bir Türk çetesi treni durdurur. Necati’nin subay olduğunu anlarlar ve çeteye dahil ederler. Bu Türk çetesi Rum çeteleri ile çatışmalara girerler. Bir çatışmada Necati ağır yaralanır ve yolunu kaybeder. Dört gün gibi bir süre terk edilmiş değirmende kalır. Birisi onu  bu yerde bulur ve bir hastaneye götürür. Değirmende kalırken çok kan kaybeder ve yarası mikrop kapar. Doktorlar, Necati’ye bundan sonraki yaşamında heyecan yaşamamasını, eğer çok heyecanlanırsa öleceğini söyler. İyileştikten sonra hastaneden ayrılır ve İstanbul’a amcasının yanına döner. İstanbul’a gidince durumu Zehra’ya açıklar ve ondan ayrılır. Necati’nin amcası görev sırasında ölmüştür ve yeni haberi olur. Nilgün, Necati ile ilgilenir ve ona bakar. Bir süre sonra Nilgün, Necati ile evlenir. Hastalığından dolayı düzenli bir hayat sürmek için babasından miras kalan Büyükada’daki çiftliğe yerleşir. Bir süre sonra Leyla çiftliğe ziyarete gelir. Leyla büyümüş ve genç bir kız olmuştur. Necati ve  Leyla çiftlikte gezerler, ata binerler, beraber dolaşırlar. Bu sırada birbirlerine bağlanırlar. Ve bir gün baloda Leyla ile dans ederken aşırı heyecanlanır ve ölür.

Bu defa yapılacak dizinin senaristleri bu hikâyeyi, günümüz koşullarına adapte ederek mi, ya da aslına uygun olarak mı, izleyenlerine sunacaklar izleyince hep birlikte göreceğiz.

Dizinin hangi kanalda yayına gireceği şimdilik belli değilmiş. Söz konusu oyuncular da henüz imza atmış değil, prensipte bir el sıkışma olduğunu zannediyorum.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller İnternetten alınmıştır.

 

 

 

2 thoughts on “Hazal Kaya, yeni bir dizi ile geliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir