Sinem Kobal ve Hazar Ergüçlü ilk kez anne karakterine canlandıracaklar!

TV Programları

ANALAR VE ANNELER 1. BÖLÜM YENİ (41)

İKİ GENÇ ANNENİN SAVAŞI! ANALAR VE ANNELER’DE İLK KEZ ANNE KARAKTERİNİ CANLANDIRACAKLAR!!!

Ay Yapım imzalı, 22 Ekim Perşembe günü (Yarın) ilk bölümüyle ATV’de ekrana gelecek ‘Analar ve Anneler’ dizisinde genç oyuncular Sinem Kobal ve Hazar Ergüçlü ilk kez anne rolüyle izleyici karşısına çıkacak.

1970’li yılların başında geçen Analar ve Anneler’de;  Anadolu’nun küçük bir köyünde yaşayan Kader (Hazar Ergüçlü) ve İstanbul’da  üniversitede okuyan evli bir genç kadın olan Zeliha’nın (Sinem Kobal) çarpıcı bir şekilde birleşen hayatlarını konu alıyor.

ANALAR VE ANNELER 1. BÖLÜM YENİ (43)

Dizinin ilk bölümünde; Kader ve Zeliha hayatın onlara hazırladığı kötü sürprizlerden habersiz karınları burnunda ilk kez İstanbul’da karşı karşıya gelecekler. Dizi Kader ve Zeliha’nın aynı evlat  için vermek zorunda bırakılacakları savaşı ekrana taşıyacak.

3

Senaristliğini Berkun Oya’nın yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in kadrosunda Okan yalabık, Binnur Kaya, Sinem Kobal, Hazar Ergüçlü, Ulaş Tuna Astepe, Metin Akdülger ve Nazan Kesal’ın rol alıyor.

4

1970’li yılların başında geçen dizinin kısaca hikayesi ise;

Kader (Hazar Ergüçlü) Anadolu’nun küçük bir köyünde yaşayan, yetim bir genç kızdır. Hayatı sevdiği adama, Mustafa’ya kavuşmanın hayallerinden ibaret olan Kader, Mustafa ile bir gece köyden beraberce kaçıp evlenmeye karar verdiklerinde,talihsiz  bir olay yaşanır. Kader için, kimselere bir şey söylemeden köyü terk etmekten başka çare kalmaz.

2

Kader, hayatta kalan tek akrabasının yanına, İstanbul’a seyahat eder.. İstanbullu ünlü bir avukatın kızı olarak, iyi şartlarda yetişmiş olan Zeliha (Sinem Kobal), üniversiteye başlayınca, dönemin rüzgarına kapılır. Zeliha, burada tanıştığı genç adam Murat’la evlenir.

1

Murat, hırslı bir adamdır. İnandığı ideolojiyi her şeyin, karısı Zeliha’nın bile önüne koymuştur. Zeliha’yı da bir siyasi suçlu, bir kaçak olarak yaşamaya mahkum eder. Analar ve Anneler, aynı evlat için savaşmak zorunda bırakılan iki kadının, iki annenin hikayesidir.

 

Kim kimdir:

 

KADER (HAZAR ERGÜÇLÜ): 

Annesini ve babasını çocuk yaşlarda kaybeden Kader, köyde halası tarafından büyütülür.  Kader ve Mustafa çocuk yaştan bu yana birbirlerini sevmektedirler. Gözlerini açar açmaz birbirine sevdalanan ikili, bu temiz aşkla hayattan soyutlanmıştır. Mustafa’nın babası Hüseyin Ağa, ikilinin evlenmesine karşı çıkınca, Mustafa, Kader’i kaçırmaya karar verir.

 

ZELİHA (SİNEM KOBAL): 

Zeliha, İstanbul’un orta üst sınıf mahallelerinden birinde yetişmiş genç bir kadındır. Zeliha, Üniversite’de tanıştığı dönemin rüzgarlarına kendini kaptıran Murat’la evlenir.Murat, kendini ideolojiye körü körüne kaptırmış, hırslı bir adamdır.

 

NERİMAN (BİNNUR KAYA): 

Neriman, kocasını genç yaşta kaybetmiş, oğlu Murat’ı kendi çabasıyla büyütmüştür. Oğluna aşık annelerdendir Neriman.

 

AYHAN (OKAN YALABIK): 

Neriman’ın kardeşi olan Ayhan, bir polis memuru, komiserdir. Hayatta sevginin yerine saplantılarını koymuş, yalnız bir adamdır.

 

TAHSİN (METİN AKDÜLGER): 

Tahsin; Zeliha ve kocası Murat ile aynı siyasi harekettendir. Zeliha ve Murat’ın yakın arkadaşı olan Tahsin, Zeliha’ya her daim kol kanat gerer.

 

MUSTAFA (ULAŞ TUNA ASTEPE):

 Mustafa da aynı Kader gibi, hayatını köyde geçirmiştir. Köyün en güçlü adamının oğlu olan Mustafa’nın ne parayla ne pulla ne de babasının ismiyle, gücüyle işi olmaz. Hayatı boyunca tek bildiği gerçek, Kader’e olan aşkı olmuştur.

MUAZZEZ (NAZAN KESAL):

 Muazzez, Neriman ile aynı hastanede hemşiredir. Neriman’ın dert ortağı, arkadaşıdır.

“Analar ve Anneler” 22 Ekim Perşembe günü saat 20.00’da ATV’de!

Hazar Ergüçlü ve Sinem Kobal’ın ilk defa canlandıracakları annelik rolündeki performansları bütün izleyicinin merak konusu.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

https://www.youtube.com/watch?v=hPXzsz5STQA

 

 Not: Haber ve görseller Ay Yapım-Persona Sanat Basın bülteninden alınmıştır.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir