Geçen Haftanın (23 – 29 Kasım 2020) En Çok İzlenen Dizileri!

TV Programları

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 23 – 29 Kasım 2020 Tarihleri arasında en çok seyredilen, 6 Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 33 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren öne çıkan dizilerin, geçen haftanın dizileri arasında çok seyredilen dizileri aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

23 KASIM PAZARTESİ (4 Dizi): Yasak Elma (Fox), Çukur (Show), Sefirin Kızı (Star Tv),  Uyanış Uyanış: Büyük Selçuklu, (TRT1),

24 KASIM SALI (4 Dizi) : Masumlar Apartmanı (TRT1), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv), Baraj (Fox Tv), Hekimoğlu (Kanla D)

25 KASIM ÇARŞAMBA (5 Dizi):  Sadakatsiz (Kanal D), Kuruluş Osman (Atv), Benim Adım Melek (TRT1), Doğduğun Ev Kaderindir -DEK (Tv8), Zümrüdü Anka,

26 KASIM PERŞEMBE (5 Dizi):  Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Mucize Doktor (Fox), Alev Alev (Show  Tv), Kalk Gidelim (TRT1). Sol Yanım (Star)

27 KASIM CUMA (6 Dizi) : Kırmızı Oda (Tv8), Arka Sokaklar (Kanal D), Hercai (Atv), Ramo (Show),  Çocukluk (Fox). Payitaht (TRT1)

28 KASIM CUMARTESİ (4 Dizi): Kuzey Yıldızı (Show Tv), Bir Annenin Günahı (Kanal D), Gönül Dağı (TRT1), Sen Çal Kapını (Fox)

 29 KASIM PAZAR (5 Dizi): Menajerimi Ara (Satar Tv), Tövbeler Olsun (TRT1), Arıza (Show Tv),  Maria ile Mustafa  (Atv). Kefaret (Fox)

TOTAL’İN İLK SIRASINDA BU HAFTA;

Total‘in ilk sırasında Atv dizisi Bir Zamanlar Çukurova, haftanın dizileri arasında bu hafta da ilk sırada yer alıyor. Total’in 10.sırasında Show Tv’nin “Çukur” dizisi yer alıyor.

AB’NİN İLK SIRASINDA BU HAFTA ;

AB’nin ilk sırasında da Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu‘nun romanından uyarlanan “Masumlar Apartmanı” bu hafta da yer alıyor.  10.sırada ise TRT1’in “Gönül Dağı” yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler :

1.Bir Zamanlar Çukurova 74.Bölüm (Atv)

2.Kuruluş Osman 35.Bölüm (Atv)

3.Masumlar Apartmanı 11.Bölüm (TRT1)

4.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 173.Bölüm (Atv)

5.Sadakatsiz 8.Bölüm (Kanal D)

6.Kuzey Yıldızı 41.Bölüm (Show Tv)

7.Kırmızı Oda 13.Bölüm (Tv8)

8.Yasak Elma 86.Bölüm (Fox Tv)

9.Uyanış: Büyük Selçuklu 9.Bölüm (TRT 1)

10.Çukur 12.Bölüm (Show Tv)

AB’de ilk 10 Girenler :

1.Masumlar Apartmanı 11.Bölüm (TRT1)

2.Kırmızı Oda 13.Bölüm (Tv8)

3.Sadakatsiz 8.Bölüm (Kanal D)

4.Kuruluş Osman 35.Bölüm (Atv)

5.Uyanış: Büyük Selçuklu 9.Bölüm (TRT1)

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 173.Bölüm (Atv)

7.Bir Zamanlar Çukurova 74.Bölüm (Atv)

8.Mucize Doktor 39.Bölüm (Fox)

9.Yasak Elma 86.Bölüm (Fox Tv)

10.Gönül Dağı 6.Bölüm (TRT1)

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.MASUMLAR APARTMANI (TRT1) : Bu sezon OGM Pictures’in yapımcısı olduğu dizi Masumlar Apartmanı AB Grubuna yaptığı atak ile 1.sıraya yükseldi.

Yıllardır sır gibi sakladığı gönül yarası yalnız kaldığı an Safiye’yi vurmaktadır. Geçmişten çıkıp gelen ve Safiye’yi alt üst eden kişi Naci’dir. Gülben ise Esat’ın evine giderek herkesi şaşırtmış, Han ve Esat’ı zor durumda bırakmıştır. İnci devreye girip tatsız bir olay yaşanmaması için elinden geleni yapar.

2.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ATV) : Yeni sezonda Bir Zamanlar Çukurova kendi gününde birinci sırada yer aldı. Ancak Bu hafta 74.Bölümü yayınlandı. Haftanın dizileri arasında 2.sıraya geriledi.

Behice kendini tabanca ile vururmuş 15 gün hastanede yatmıştır. Behice; Züleyha’nın kedisini suçlamasında kendini aklamak için basın toplantısı düzenler.  Fekeli ve Demir suskundur.  Müjgan’ın hamilelik yalanı  Züleyha’yı çılgına çevirir. Bu hamilelik dedi-kodusu Fekeli’nin yeğeni Fikret’e dayanır. Çocuk Fikret’ten diye yayılır. Yılmaz’ın çocuk benden değil iddiasındadır. Yılmaz tabancasını alır, Fikret’e gider, işi kökünden halledecektir. Müjgan tehlikeyi görür ve bebek yalan, hamile olmadığını söyler ve 74.bölüm biter.

3.KURULUŞ OSMAN (ATV) : Geçen hafta 4.sırada olan, Burak Özçivit’in başrolü oynadığı Atv dizisi Kuruluş Osman haftanın dizileri arasına bu hafta 3.sıraya yükseldi.

Zekice bir planla kaleye girerek Nikola’yı gafil avlayan Osman Bey, Bizans’a beklemedikleri bir darbe indirir. Flatyos, Osman Bey’in bu hamlesine cevaben en iyi adamlarını toplayarak Söğüt’e saldırı düzenlemek üzere harekete geçer. İnegöl’ü ele geçirmek amacındaki Yavlak Arslan ise Osman Bey’in tüm itirazlarına rağmen zaman kazanmak için Savcı Bey ve Dündar Bey’i elçi olarak Kulucahisar’a gönderir.

 

4.KIRMIZI ODA (TV8) : Duygusal yönü ile kendisini kabul ettiren drama dizisi bu hafta haftanın dizileri arasında bir basamak yükselerek 4.sırada yer alıyor. Banu Kiremitçi Bozkurt senaryosunu yazdığı dizinin Hikayesi; Gülseren Budayıcıoğlu tarafından kaleme alınmış.

Karşısında bambaşka bir Alya (Melisa Sözen) gören Doktor Hanım yoğun duygular yaşarken, Alya’nın Doktor Hanım’a büyük bir müjdesi vardır. Doktor Deniz ve Doktor Piraye arasındaki samimiyet ise giderek artmaya başlar.

 

5.SADAKATSİZ (KANAL D) : Kanal D’nin dizisi Sadakatsiz yoluna 2 basamak düştü. Bu hafta 5.sırada yer aldı.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: Atv 3 dizi, TRT 1 ve Show 2 dizi. Kanal D, Fox Tv ve TV8 birer dizi ile yer alıyorlar.

AB’de ; Atv ve TRT1 3’er dizi. Fox Tv. 2 dizi. Kanal D ve Tv8 birer dizi ile yer alıyor.

HAFTANIN KANALI ATV

Bu hafta Total’de 3 dizi ve AB’de 3 dizi ile yer alan Atv yine haftanın kanalı olarak yayınına devam ediyor.

Keyifli seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Balcılar-Blog Sayfası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir