Hazal Kaya’nın Bizim Hikaye, gerçekten bize uymuş!

TV Programları

DJvtmISW4AAbTDh

Hazal Kaya’nın Amerikan dizisi Shameless uyarlanan “Bizim Hikaye” dizisini 1. bölümününü Fox Tv’de keyifle izledim. İstanbul’un sıradan halkın yaşadığı bir semtte geçiyor olaylar. Oldukça doğal ve gerçekçi, Amerikan yapımı ile alakası yok. Her karakter bizden biri olmuş. Baba Fikri (Reha Özcan) tam bir ayyaş, sadece kendisini düşünen bir adam. Bütün karakterle cuk diye oturmuş. Dizileri takip etmeyen biri kesinlikle Amerikan dizisinden alıntı olduğunu anlamaz.

Sosyal medyada yazılan birtakım eleştirileri anlam veremedim. İlla da orijinali ile aynı olmalı bilemedim. Her şey bir tarafa, ilerleyen bölümlerde çok sevileceğini tahmin ediyorum.

bizimhikaye5-1

Hazal Kaya (Filiz) ile Burak Deniz (Barış) uyumu mükemmel. Bu çifti izleyici tutacaktır. Hazal Kaya biraz telaşlı gibi geldi bana… Barış son derece doğalı oynuyor.

bizim-hikaye-1bolum-hikmet-babasina-tahammul

Rahmet (Yağızcan Konyalı) oldukça sempatik. Ders verdiği kızın ilgisine karşılık ona aşık olur. Kardeşi kıvırcık Hikmet (Nejat Uygur) Behzat Uygur’un oğlu ve ünlü tiyatrocu Nejat Uygur’un torunu. Çalıştığı mağazanın sahibinin karısına tutkun ve yasak aşkı yaşıyor. İleride bakalım neler olacak.

Bizim-Hikaye fikri

Baba Fikri Filiz’in ilk görüşte sever ama baba Fikri Barış’ı hiç tutmaz. Barış Filiz’in güvenine kazanmak ve yardımcı olmak uğruna bozuk çamaşır makinesi yerine yenisini alır, gönderir. Baba Barış’a gıcık oldu ya, makinenin sokağa atıldığını görünce birkaç şişe bira almak düşüncesi ile makineyi satar.

bizim-hikaye-1-bölüm.

Bizim ailenin hikayesi Kiraz, Fikret ve küçük tatlı İsmet ile iç içe devam edecektir. İlerleyen bölümlerde bütün aile fertleri olayların içinde olacaktır.

bizim-hikaye-1-böl.

Bu 6 kardeşli geniş ailenin bütün yükü Filiz’in üstüne yüktür, ama of demeden kardeşlerinin bakımını ve bütün sorumluluklarına üstlenmiştir. Aşka vakit olmasa da Barış’ın ısrarlı yemek davetine kabul eder. Onu tanımaya çalışır, zenginlerin gittiği bir restoranda vale olduğunu öğrenir.

Bizim-Hikaye-4081-galeri-resim-59d10374-9cc9-4d11-bafa-e73fbd4d71e7-mpositioned-640x360

Perşembe geceleri güçlü dizilerin arasında işi zor olsa da, beğenilip seyredileceğinden eminim. İlk bölüm reytingleri fena değil. Total’de (4,40 – 13,86) ile 4.sırada, AB’de (4,49 – 14,66) ile 3.sırada ve ABC1’de (3,69 – 15,25) ile 3.sırada yer almıştır.

Kim ne söyler, ne yazarsa yazsınlar Hazal Kaya ve Burak Deniz’in “Bizim Hikaye” tutacak ve sevilerek izlenecektir.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

1 thoughts on “Hazal Kaya’nın Bizim Hikaye, gerçekten bize uymuş!

  1. “Kim ne söyler, ne yazarsa yazsınlar Hazal Kaya ve Burak Deniz’in “Bizim Hikaye” tutacak ve sevilerek izlenecektir.” Katiliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir