Çoban Yıldızı / Seyit ve Zühre için İstanbul’da rahat yok!

TV Programları

cats4.bölüm

Yapımcı-Yönetmen Gül Oğuz’un yaptığı, öykü-senaryosunu Güzlizar Irmak’ın yazdığı Most Production’un aşk ve drama dizisinin başlıca rollerinde; Şükrü Özyıldız, Selin Şekerci, Selim Bayraktar, Menderes Samancılar, Arif Erkin, Serhat Özcan, Aysun Metiner, Feyza Işık, Elif Çakman, Sahra Şaş, Tayfun Sungar, Özlem Çakar ve Neslihan Can oynuyor.

Henüz üç bölümü ekranlara gelen dizinin genel hikayesini anımsatalım:

Çoban Yıldızı, Niğde’de doğmuş büyümüş, güzeller güzeli Zühre’nin istemediği halde Kapadokya’da yaşayan, bölgenin zengin ve güçlü adamlarından Fikret Karakaya ile evlendirilmek istemesi ile başlar. Zühre, gücü kudreti elinde tutan Fikret Karakaya’nın karısı olmaya mahkum edilir.
Dürüstlüğü, mertliği, değerlerine bağlılığıyla tanınan, yakışıklı taş ustası Seyit, Kapadokya’ya getirilen Zühre’yle bu süreçte karşılaşırlar. Ve bu karşılaşma, dermanı olmayan, tutkulu, büyüleyici bir aşka dönüşür. Ateş ve su kadar birbirlerinden uzak olsalar da, bu aşk onları o kadar yakınlaştırır.
Özgürlükleri sevdalarıdır artık.

Seyit ile Zühre, aşkları önündeki engelleri kaldırma mücadelesine girerler. Ancak aşkları, değdikleri her yeri, herşeyi, yakıp yıkar, küle döndürür. Üstelik karşılarında Fikret Karakaya kadar güçlü bir engel daha vardır.

1488527022-mpositioned-640x360

Çoban Yıldızı, Zühre ve Seyit’in Kapadokya’nın masalsı dünyasında başlayıp, İstanbul’a uzanan, soluk soluğa izlenecek, gerilim dozu yüksek bir aşk hikayesi.

Fox Tv’nin bu tutulan dizisinin bu akşam 4.bölümünde heyecan dorukta…. Seyit ve ailesi İstanbul yolunda Zekkar’ın tuzağına düşerler. Silahlar çekilir. Zühre, Seyit’e siper olur ve yaralanır. Zekkar, Seyit ve ailesine büyük acılar yaşatır.

Zekkar’dan sonra Fikret de İstanbul’a gelir.

87fafa9bfc4bf48cb3b57d70681fd7e6

Seyit ve ailesini İstanbul’da zor bir hayat beklemektedir.

3797a7d39cd3a9739b234aacc1acc5b8

Karakaya’larla aynı şehirde yaşamak Seyit ve ailesi için bir kabusa dönüşür.

09517bb768522d2367f27043662fef93

Sırma ise Fikret Karakaya’nın nikahlı karısı Zühre’nin kaçmasına yardım etmenin cezasını kötü bir şekilde çekecektir. Ali, annesinin başına gelenleri öğrenmek için çok uğraşır ve dedesinin bu işte parmağı olduğunu düşünür.

Seyit ve Zühre için koca şehir İstanbul’da kaçak yaşamak hiç de kolay olmayacaktır.

Anadolu da başlayıp İstanbul’da devam eden klasik bir konusu olsa da, ben keyifle izliyorum.

Sizlere de Keyifli Seyirler.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir