Aşk Yeniden / Fox Tv’nin yeni dizisi süper!

TV Programları

Ekran AlıntısıAŞKY.KP

Fox Tv’de geçtiğimiz Salı akşamı “Aşk Yeniden” adlı yeni bir dizi başladı. O akşam “Kaderimin Yazıldığı Gün”ü seyrettiğim için seyredememiştim. Bir arkadaşım, “Sen kaliteli diziler meraklısın mutlaka seyretmelisin” dedi. Ve Buğra Gülsoy ile Özge Özpirinçci’nin dizisini dün İnternetten seyrettim. Resmen ekrana yapıştım. O kadar akıcı bir gidişatı vardı ki, bırakamadım. Benden tam not aldı. Buğra Gülsoy, Kuzey Güney dizinden tanıdığım, oyunculuğunu çok da beğendiğim bir sanatçı. Özge Özpirinçci’yi dizilerini hiç seyretmedim. 2011 yılında, sinema filmi olan Anadolu Kartalları’nda Üsteğmen Ayşe Dinçer olarak seyretmiştim. Şirin yüzü ve sempatik oyunculuğu ile çok da beğenmiştim. Bu dizide de öyle…

Gelelim dizinin konusuna:

Sevdiklerini, tüm ailesini, hayatını geride bırakarak, aşık olduğu Ertan’ın peşinden Amerika’ya kaçan Zeynep, elinde hayal kırıklıkları ve bebeğiyle Türkiye’ye geri döner. Diğer tarafta Amerika’ya eğitim için giden Fatih’in de hayal kırıklıkları ile ülkesine, ailesinin yanına dönme vakti gelmiştir. Bu iki insanı ve iki farklı hayatı eve dönüş yolunda buluşturan hikaye “Aşk Yeniden”. Her ikisi de ailelerine karşı zor durumdadır bir anlaşma yaparlar, Zeynep, Fatih’in Amerika’da tanışıp evlendiği karısını olacaktır. Zeynep’in bebeği Selim de Fatih’in hazır oğlu olur. Önce Fatih’in evine gidilir, aile ile zoraki tanışmalar olur. Fatih, sonra da Zeynep’in babası Reisin adamları tarafından kaçırılır, zoraki tanışma sonunda denize atılır. Daha sonra da söz verdiği gibi, Reisin kızını ve torununu ona götürür. Ama baba kızını kabullenmez. Zeynep evi terk eder, arabada Fatih ile kavga ederler. Bu defa Fatih’i terk eder. Fatih peşini bırakmaz onu bulur, anlaştıkları gibi kendi evine götürmek ister. İlk bölümde olaylar kısaca böyle.
Yapımcı Firma: Süreç Film
Yapımcı : İnci Gündoğdu – İsmail Gündoğdu
Yönetmen: Ersoy Güler
Senaryo: Ersoy Güler
Uygulayıcı Yapımcı: Akın Topuz
Görüntü Yönetmeni: Erçin Karabulut
Sanat Yönetmeni: Melih Karaman
Oyuncu Kadrosu:
Ekran AlıntısıAY.1
Zeynep Taşkın (Özge Özpirinçci):
Güzel, alımlı ve doğal bir kız olan Zeynep, Karadenizli’dir. Bazen patavatsız olabilecek kadar dobradır. Dışarıdan yıkılmaz bir dağ gibi görünse de, aslında çok narin bir kalbe sahiptir. İnsanlara yaralarını göstermekten hoşlanmaz. Güçlüyü oynamayı sever. Babasına aşk derecesinde bağlıdır ama onun kadar da inatçıdır. Kolay kolay geri adım atmaz. Haksız bile olsa bunu kabullenmekte zorlanır. Mücadeleci bir yapısı vardır. Esprili ve eğlencelidir. Hayattaki en değerli varlığı oğlu Selim’dir, onun için dünyayı yakar. Yetiştirilme tarzı nedeniyle zaman zaman tutucu ve gelenekçi olabilir. Nitekim bu tutuculuğunu ilk bıraktığı anda da büyük bir hata yapmıştır. Artık aşka inancını kaybetmiştir zira oldukça büyük bir darbe yemiştir. Şimdi her durumda gardını alan Zeynep, artık yoğurdu üfleyerek yemektedir.
Ekran AlıntısıAY.3
Fatih Şekercizade (Buğra Gülsoy):
Fatih; yakışıklı, zengin, iyi eğitim almış bir gençtir. Aile değerlerine bağlıdır. Hayatın zorluklarını hiç görmemiştir ama muhallebi çocuğu da değildir. Aslında içinde her şeye karşı duracak kadar cesur bir kalp taşımaktadır içinde ama bunu kendisi de zaman içinde öğrenecektir. Sevdiği her şeye tutkuyla bağlanan biridir. Onu hayatta en çok zorlayan şey ailesinin kendisine yüklediği misyondur. Herkes onun için yaşıyor gibi görünse de aslında Fatih onlar için kendini feda etmektedir. Ta ki Zeynep’i görene kadar… Onu gördükten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmamıştır. Fatih içindeki aşık adamı ve onun yapabileceklerini gördükçe kendisine inanamayacaktır.
Ekran AlıntısıAY.7
Şevket Taşkın-Reis (Tamer Levent):
Zeynep’in babası Şevket Reis, Trabzon’lu bir balıkçıdır. Karadeniz gibi dalgalı, hırçın, deli dolu bir adamdır. Çevresinde çok sevilip sayılır. İyiliğine iyidir ama kini de dillere destandır. Kendisine yapılan bir şeyi unutmaz. Kafaya taktığı bir şeyle bıkmadan usanmadan uğraşır. Hayatta en değer verdiği kişi kızı Zeynep’tir. Kendisine yapılanı unutma ihtimali düşük de olsa vardır ama kızına yapılan hiçbir şeyi unutmaz. Keçi inadı vaktinde çok başını yakmıştır. Bu inat yüzünden kaybetmiştir hayatında deli gibi sevdiği tek kadın olan Meryem’i. Bir inat uğruna karısından boşanmış ve o acıyı 24 sene içinde taşımasına rağmen Meryem’i geri kazanmak için parmağını bile kıpırdatmamıştır.
Ekran AlıntısıAY.6
Gülsüm Şekercizade (Tülin Oral):
80 yaşlarında bakımlı, çok şık, ve görgülü bir hanımefendidir. Fatih’in babaannesidir, soyu saraya dayanmaktadır. Osmanlı insanının görgüsünü tüm hayatına ve davranışlarına yansıtmıştır. Saray’ın helvacısı olan büyük büyük dedesiyle gurur duymaktadır. Çok dominant bir kadındır. Ancak insanlara söz hakkı tanımayı da ihmal etmez. Karar verirken oldukça demokrattır, çok iyi bir gözlemcidir ve çok da zekidir. Gözünden hiçbir ayrıntı kaçmaz. Torunlarına ve oğluna çok düşkündür ancak gelini için aynı şeyi söyleyemeyiz. Mukaddes’den hiçbir zaman haz etmemiştir. Yine de saygıyı ne elden bırakmış ne de bıraktırmıştır.
 Ekran AlıntısıAY.5
Mukaddes Şekercizade (Lale Başar):
Yaşlanma fobisi olan Mukaddes Hanım çok zengin ve soylu bir aileden gelmektedir. Lüks içinde yaşamakta ve tam bir burjuva hayatı sürmektedir. Buna rağmen paraya karşı bir açgözlülüğü vardır. Son sözü söyleyen olmak en büyük idealidir ancak kayınvalidesi Gülsüm Hanım, evin içinde onun en büyük engelidir. İnsanları yönetmeye, onlar adına planlar yapmaya bayılır. Çocukları için de pek çok planı vardır. Mukaddes kolay pes edecek kadınlardan değildir. Onun lügatinde vazgeçmek kelimesi yazmamaktadır.
Ekran AlıntısıAY.4
İrem Şencan (Didem Soydan):
İrem, Şekercizade’ler gibi tanınmış bir ailenin kızıdır. Fatih’in nişanlısı ve Mukaddes Hanım’a göre de Fatih’in evlenmesi gereken kızdır. Moda tasarımı okumuş, özel defilelerde podyuma çıkmıştır. Oldukça güzel, alımlı olmasının dışında son derece hırslıdır. Fatih’i kaybedince ona ne kadar aşık olduğunu bir kere daha anlamıştır.
Ekran AlıntısıAY.2
Ertan (Mert Öcal):
Ertan, Zeynep’in her şeyden vazgeçip peşinden Amerika’ya gittiği ilk aşkı ve çocuğunun babasıdır. Sıkıntıya ve kısıtlanmaya tahammülü olmayan Ertan asla sorumluk almaz ve özgürlüğüne öylesine düşkündür ki kendisine ayak bağı olabilecek herkesten, her şeyden anında vazgeçebilir.
Fox Tv’nin yeni dizisi “Aşk Yeniden”i, ben çok beğendim. Bence süper bir dizi olmuş. Romantik komedi türünde bir yapım. İlk bölümün reytingleri de oldukça iyi. AB’de 2.sırada, Total’de de Kaderimin Yazıldığı Gün dizisini geçmiş, birinciliğini elinden alarak, 1.sırada yer almıştır.
Ersoy Güler ve ekibine çok teşekkürler, iyi bir iş çıkartmışlar. Arkasının da iyi geleceğini tahmin ediyorum.
Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller tarafımdan diziden kopyalanarak alınmış, oyuncu tanıtımları milliyet.com.tr’den alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir