Geçen Haftanın (12 – 18 Kasım 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TV Programları

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 12 – 18 Kasım 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 31 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

 

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur (Show), Söz (Star), Yasak Elma (Fox), Egenin Hamsisi (TRT1), Bir Umut Yeter, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (ATV), Ufak Tefek Cinayetler (Star Tv), Kadın (Fox), Mehmetcik ‘Kutlu Zafer’, Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz (Atv), Çocuklar Duymasın (Kanal D), Jet Sosyete (TV8),  Bizim Hikaye (Fox), Avlu (Star), Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Tozkoparan (TRT1 Yeni) Muhteşem İkili, Arka Sokaklar (Kanal D), Gülperi (Show Tv), Kızım (Tv8), İstanbullu Gelin (Star),  Aşk ve Mavi (Atv), Payitaht Abdülhamid (TRT1), Erkenci Kuş (Star Tv),Yeni Gelin (Show Tv), İkizler Memo-Can, Savaşçı (Fox), Elimi Bırakma (TRT), Ağlama Anne (Atv) ve Bir Litre Gözyaşı (Kanal D) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

 

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta TRT1’in rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul geçen hafta birinci sıraya oturmuştu ama, bu hafta “Bir Zamanlar Çukurova” dizisi birinciliğini elinden aldı. Total’de aldığı 15,32 puan ile birinci sırada yer alıyor.  Total’in 10.sırasında Show Tv’in “Gülperi” dizisi 7,33 puan ile yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında;  Total’de TRT1’in Diriliş Ertuğrul, AB’nin ilk sırasında 15,53 puanla yer alıyor. AB’nin 10.sırasında Fox Tv’nin Kızım Yasak Elma, AB’de aldığı 5,95 puan ile yer alıyor.

 

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Bir Zamanlar Çukurova 10.Bölüm (Atv)………………15,32 – 33,66

2.Diriliş Ertuğrul 123.Bölüm (TRT1)……………………..14,71 – 33,66

3.Kadın 39.Bölüm (Fox Tv)………………………………….13,42 – 31,31

4.Sen Anlat Karadeniz 30.Bölüm (Atv)………………….12,33 – 26,12

5.Çukur 42.Bölüm (Show Tv)………………………………..10,43 – 23,64

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 115.Bl.(Atv)…….8,79 – 19,35

7.Söz 59.Bölüm (Star Tv)……………………………………….8,62 – 19,35

8-Savaşçı 54.Bölüm (Fox Tv.)………………………………..8,50 – 19,42

9.Arka Sokaklar 495.Bölüm (Kanal D)……………………8,33 – 17,87

10.Gülperi 10.Bölüm (Show Tv)………………………………7,33 – 15,82

 

AB’de ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 123.Bölüm (TRT1)……………………..15,53 – 36,75

2.Bir Zamanlar Çukurova 10.Bölüm (Atv)………………13,12 – 31,30

3.Kadın 39.Bölüm (Fox Tv)…………………………………..11,21 – 27,26

4.Çukur 42.Bölüm (Show Tv)………………………………..10,11 – 25,09

5.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 115.Bl.(Atv)…….8,01 – 18,84

6.İstanbullu Gelin 62.Bölüm (Star Tv)…………………….7,81 – 18,47

7.Sen Anlat Karadeniz 30.Bölüm (Atv)……………………7,25 – 22,26

8-Savaşçı 54.Bölüm (Fox Tv.)………………………………..6,20 – 15,01

9.Kızım 9.Bölüm (Tv8)…………………………………………6,13 – 14,43

10.Yasak Elma 22.Bölüm (Fox Tv)………………………….5,95 – 14,57

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’de; Total grubundan 4 dizi, AB’den 1 dizi yer alıyor. Sıralama şöyle.

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in rekortmen dizisi bu hafta 123.bölüm ekranlara geldi. AB grubunda aldığı 15,53 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında ilk sırada yer aldı.

Osman, Teokles ve kızlarını kurtarmak için vuruşmaya girmiş, vuruşurken İlbilge Hatun tarafından kurtarılarak yaralı bir halde obaya getirilmişti. Ertuğrul yaptırdığı tahkikatlardan sonra bu hadisenin arkasında Dragos isminde birinin olduğunu öğrenmiş ve onun derhal bulunmasını emretmişti. Ertuğrul, obaya gelen Moğol devriye birliğinden Hülagü Han’ın vergileri iki katına çıkardığını öğrenmiş, bu sırada küstahlık yapan komutanın elini kesmiş ve bütün meseleleri çözmek üzere Konya’ya doğru yola çıkmıştı…

Ertuğrul ve alpları, eli kesilen Moğol komutanının ağabeyi tarafından tuzağa düşürülmüş ve Ertuğrul, Aksakallılar tarafından kurtarılmıştı. Aksakallıların arasına katılan ve orada bir post sahibi olan Ertuğrul’a, kutlu bir vazife verilecektir. Ertuğrul, Türk devleti ve varlığı için hangi mühim vazifeyi üstlenecektir? Bu vazife uğrunda neler yapacak? Ve Bu yolda hangi zorluklarla karşılaşacaktır?

Kendini Çobanoğullarından olarak tanıtan ve obada herkes tarafından sevilip sayılan İlbilge’nin aslında vergi toplamakla ve Söğüt’te yurt tutmakla vazifelendirilen Umuroğulları Beyi Umur Bey’in kızı olduğu öğrenilmişti. İlbilge, babası Umur Bey ve alplarıyla obaya gelmiş, Umur Bey ise Ertuğrul’un otağına girmek istemiş fakat Gündüz tarafından boğazına hançer dayanmıştı. İlbilge bu durum karşısında nasıl bir karşılık verecek? Kayılar ve Umuroğulları arasındaki gerilim nereye varacak? Gündüz, boğazına hançer dayadığı Umur Bey’e ne yapacak?

Diğer yandan Söğüt’te kendini zangoç kimliğiyle gizleyen fakat bir Hristiyan örgütünün lideri olan Dragos ise Ertuğrul’a karşı gizli faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.  Adamı olan Teo’yu Ertuğrul’un obasına gönderip Teokles’i öldürmekle vazifelendirmiştir. Teo bu görevi yerine getirebilecek midir? Gizlice görevlendirdiği adamlar sayesinde Gündüz’ü tefecilik tuzağına düşürüp Ertuğrul’un ailesi içinde sarsıntıya yol açan Dragos, şimdi hangi tuzağını devreye sokacaktır?

 

2.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA : Atv’nin iddialı dizisi  bu hafta, Total’de aldığı 15,32 reyting puanı ile ikinci sırada yer alıyor.

Yüzleşme zamanı!

Bir Zamanlar Çukurova’da artık yüzleşme zamanı! Demir, ezeli rakibi Yılmaz’ı hayatından çıkarmaya çalıştıkça, adını daha çok duymaya başlıyor. Çukurova’nın yeni ‘bey’i olarak boy gösteren Yılmaz’ın ise tek amacı intikam! Gerçekler açığa çıkıyor! Züleyha, öldü sandığı Yılmaz’ı kanlı canlı karşısında görünce, herkesi şok edecek bir karar verecek!

Bu gelişme ise herkesin hayatını yakından etkileyecek. ‘Uhuletle ve suhuletle’ ilerlemekten yana olan Fekeli, gözü dönen Yılmaz’ın yanlış bir şey yapmasından endişeleniyor. Hünkar’ın yeni planı ne? Oğlunun iyiliği için kurduğu tezgâhın, hayatlarını tehdit etmeye başladığını gören Hünkar, Yılmaz’ı tutamayacaklarının farkında! Demir’in ve soyadlarının zarar görmesinden korkup, yeni planlarla harekete geçiyor!

Ama neticece Demir’in kaza kurşunu ile vuruluyor.

3.KADIN : Fox Tv’nin sezon dizisi Kadın 39.bölümde Total’de 13,42 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında, 3.sıradaki yerini koruyor.

 

Sarp’ın telefonuna gelen mesajı gördükten sonra Pırıl çok sinirlenmiştir. Soluğu Enver ve Hatice’nin yanında alan Pırıl’ın Şirin hakkında söyleyecekleri herkesi şaşırtacaktır. Enver, Şirin’i bir daha evde görmek istemediğini söyler. Çünkü Şirin ailesini her defasında daha büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştır. Şirin ise Bahar’a verdiği ilikten sonra artık kimsenin ona ihtiyacı olmadığını düşünmektedir.

Arif’in taşıdığı sırrın artık ona ağır gelmesine rağmen, bir de Yeliz’in üstüne gelmesi onu patlama noktasına getirmiştir. Çevresindeki insanların onu fırsatçı olarak görmesinden de aşırı rahatsız olmuştur. Oysaki Arif’in Bahar’a olan aşkı Bahar’ın iyiliği için her şeyi yapabilecek kadar güçlüdür.

 

4.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’de yer alan sevilen dizi Total’de aldığı 12,33 reyting puanı ile bu hafta dördüncü sıraya yükseldi.

“İçimi öyle umutla inatla dolduruyorsun ki, korkuya yer kalmıyor!”

Nefes Vedat’ı öldürmeye teşebbüsten tutuklanırken ilk kez yalnız olmadığının farkındadır. Arkasında kocaman bir aile olduğunu bilen Nefes, Vedat’ın özgürlüğüne karşılık boşanmasını istediğini duyunca ne yapacak? Vedat’ın isteğine boyun eğecek mi, yoksa özgürlüğü pahasına Tahir’i, ailesini mi tercih edecek? Vedat’ın, arkasından iş çevirdiğini öğrenen Fikret büyük bir sürpriz hazırlıyor. Fikret, Vedat’ın karşısına kimi çıkaracak? Vedat’ın ihanetinin cezası ne olacak?

Vedat’ın planına karşı Tahir’in de bir planı vardır. Nefes’i kurtarmak için Tahir ne yapacak?

 

5.ÇUKUR : Show Tv’nin sevilerek izlenen dizisi  bu hafta da 4.sıradaki yerini korudu. Çukur AB’de aldığı 12,20 reyting puanı almıştır.

 

Çukur son bölümde Cumali Koçovalı’nın yeni adamlarıyla birlikte Karakuzular’a racon kestiği sahne dikkat çekti. Cumali, Veysel’i de yanına alıp yapılan soygun planını bozuyor. Adamları iş üstünde basan Cumali hesap sordu. Adamları yere yatıran Cumali, bu işi bırakmalarını ve tövbe etmelerini söylüyor.

 

Karakuzular’ın teslimatını basmak için plan yapan Yamaç’ı Çeto’nun planı yüzünden kötü bir sürpriz bekliyor. Kemal ve Metin’e ulaşamayan Yamaç, ikisini de ve Çukur’dakileri kamyonda görünce saldırmaktan vazgeçiyor. Yamaç’ın alışverişi basma planı tutmasa da Karakuzular’ın mallarını bozduğu için Karakuzular’ın Bulgarlar ile arası bozuluyor. İstediği malı almak isteyen Bulgar’lar Karakuzular’ı tehdit ediyor.

Bulgarlar’ın zamanı geri çekmesi üzerine iyice köşeye sıkışan Çeto, son çare olarak Vartolu’yu arıyor. Vartolu’yu mekana çağıran Çeto ve Mahsun, Saadet’i rehin tuttuğunu gösteriyor. Zorda olsa kendini sakinleştirmeyi başaran Vartolu, kendisinden ne istediklerini soruyor

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA :

Total grubunda ilk on: Atv 3 dizi. Show Tv ve Fox Tv 2’er dizi. TRT1, Kanal D ve Star Tv birer dizi ile sıralamaya giriyor.

AB’de ilk on: Atv ve Fox Tv  3’er dizi. TRT1, Star Tv, Show Tv ve  TV8 birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; ATV ; 8 haftadır haftanın kanalı ünvanını taşıyor. Total 3 dizi, AB’de 3 dizi ile bu hafta da haftanın kanalı olmuştur.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Total ve AB Reyting ölçümleri MedyaRadar sayfasından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir