Kaliteli Yaşamak İçin…

02.08.2015 tarihinde Genel Sağlık kategorisine eklenmiş, 1.996 views Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Şu kocaman Dünyada kısacık hayatımızı kaliteli yaşamak için yapmamız gerekenler aslında çok basit. Yeter ki uygulayalım.

Üç kelime başlığı altında sıralamışlar:

 

AZALTIN :

Yediğiniz yemeği, yemeğinizin tuzunu…

Çayın şekerini, kullandığınız eşyaları…

Harcadığınız parayı, boşa geçen zamanı…

Gözyaşlarını, kafaya taktıklarınızı…

Kıyafetlerinizi, kuruntularınızı…

Bilgisayar başında harcadığınız süreyi…

Telefonla konuştuğunuz süreyi…

İnsanlardan beklentilerinizi, televizyon izlemeyi azaltın.

 

BIRAKIN :

Şikayet etmeyi,...

İnsan sağlığı pamuk ipliğine bağlı!

23.09.2014 tarihinde Genel Sağlık kategorisine eklenmiş, 948 views Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Pazar sabahı günlük yürüyüşü yaptım. Sabah kahvaltsını da yaptıktan sonra tansiyon hastası olduğum için, tansiyon ilacımı alırken birden başımın döndüğünü hisssettim. Hemen yatağın kenarına oturdum. Baş dönmem devam ediyordu. Oturduğum yerden yatağın üstüne uzandım.  Sıkıntım devam ediyordu. Ani soğuk terleme başladı, bir tuhaflık olduğunu fark etmiştim. Göğsümde ağrı hissetmiyor, ama başım dönüyor, miğdemde acayip bir bulantı ve kusma isteği vardı. Kalp krizi geçirdiğimi anladım. Bizimkiler incir bahçesinde oldukları için, hemen cep telefonunu çevirdim, yan evde amca oğlum Üzeyir’e telefon ettim. Numarasını çok zor buldum...

14 Mart Tıp Bayramı,

14.03.2014 tarihinde Genel Sağlık kategorisine eklenmiş, 1.054 views Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

14 Mart ’14 Kategori Özel Günler

Bugün 14 Mart Tıp Bayramı, tüm sağlıkçılarımıza kutlu olsun. İnsan sağlığı günümüzde her şeyden önemlidir. Evet, paradan da önemli diyorum. Geçen yıl önemini yazmıştım, bugün tekrarlamak istemiyorum. İsteyenler linki tıklayıp o yazıyı ( http://blog.milliyet.com.tr/herseyin-basi-saglik-/Blog/?BlogNo=406853  ) okuyabilirler.

Ben Tıbbın ve Tıp  Bayramı’nın Tarihçesinden kısaca bahsetmek istiyorum.

“Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane –i Amire” adlı tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul ediliyor.

14 Mart Tıp Bayramı,...

Herşeyin başı sağlık,

14.03.2013 tarihinde Genel Sağlık kategorisine eklenmiş, 1.139 views Kişi Okumuş ve 1 Yorum Yapılmış.

14 Mart ’13 Kategori Genel Sağlık

Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Tüm Tıp camiasına kutlu olsun diyorum. Ben doktor değilim ama, sağlık üzerine tecrübelerime dayanarak birkaç laf etmek istiyorum.

İnsan hayatı o kadar çok uzun değil. İnsan ömrünü uzatmak, ömrüne ömür katmak istiyorsa, anahtarı kendi elinde. Birinci kural; sağlığına dikkat edeceksin. Yediğinden, içtiğinden, giyiminden ruh sağlığına kadar herşeyden sorumlusun. Hastalanırsan tabii ki (Allah eksik etmesin) doktorlarımız var. Bugün ülkemizdeki, tıp doktorları, hastaneler, tüm sağlık personeli insan sağlığı için çalışıyor. Sağ olsun, var olsunlar.

Ben konuyu...

  • Kategoriler

  • Son Yazılar

  • Son Yorumlar

  • Arşivler

  • Meta